13 września nad Wartą przy moście Rocha odbył się I Piknik Poznańskich Olimpijczyków zorganizowany przez Poznańskie Stowarzyszenie Olimpijskie, którego członkiem mam zaszczyt być od początku powstania.

Celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu oraz zaznajomienie ich z wieloma dyscyplinami sportu m.in. łucznictwo, piłka siatkowa, piłka ręczna, hokej, lekkoatletyka, wioślarstwo i kajakarstwo.

Przygotowano również szereg niespodzianek takich jak kącik zabaw, a także możliwość spróbowania swoich sił w ergometrze wioślarskim i kajakarskim, a także grach zespołowych czy łucznictwie. Piknik uświetnili znakomici olimpijczycy, z którymi można było porozmawiać, zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Szymon Ziółkowski, Izabela Dylewska.

Obecnością zaszczycili również: Prezydent Poznania do spraw sportu p. Arkadiusz Stasica oraz p. Ewa Bąk Dyrektor Wydziału Sportu

Wydarzenie wsparły : KS Surma łucznictwo Elżbieta Wysocka, Politechnika Poznańska hokej na trawie i sekcja kajakowa, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 w Poznaniu, "Disport" Iza Dylewska, "Olimpijczyk" Ireneusz Pracharczyk, Wielkopolski Związek Kajakowy, szkółka tenisa ziemnego dla dzieci,  Miasto Poznań, ratownictwo medyczne Sani-Trans, Restauracja "pod Sosenką".

Ps. Była to okazja do naocznego przekonania się o kondycji fizycznej dzieci. Cieszy duże zainteresowanie dzieci i ich rodziców, zauważyć można było kilku ambitnych i uzdolnionych chłopców i dziewczynek jednak ogólny obraz kondycji i sprawności dzieci był dużo poniżej normy. Kłopoty ze zwykłym przewrotem do przodu były nagminne podczas gdy pamiętam ja w ich wieku z rozbiegu na ścieżce gimnastycznej potrafiłem zrobić np. salto w przód itp.

Miejmy nadzieję, że tego typu wydarzenia sportowe i krzewiące idee olimpijskie zaowocują w przyszłości bardziej sprawnym społeczeństwem.