20 grudnia na zaproszenie GB Wielkopolscy Biegacze miałem przyjemność poprowadzić trening i przekazać cenne informacje na temat budowania siły biegowej.

Foto: GB Wielkopolscy Biegacze

Wraz z kilkudziesięcioosobową grupą udaliśmy się na pobliski pagórkowaty teren. Zebrała się  naprawdę entuzjastycznie nastawiona ekipa, chętna do chłonięcia wiedzy. Grudzień to ważny okres budowania siły, która utrwalana w styczniu przyniesie efekty w postaci życiówek na wiosnę. To ważny i niezbędny fundament naszej formy.

Siłę nóg można budować w fitness clubie ale nic tak nie zbuduje naszej naturalnej siły biegowej - praktycznej niż podbiegi w różnych formach, które uczestnicy mieli okazję poznać i oczywiście przetestować.

Elementem dla zaawansowanych są tzw krossy w wersji pasywnej i aktywnej, również na ten element poświęciliśmy czas poznając okoliczne trasy i pagórki. Uczestnicy mogli przekonać się jak ważna jest siła biegowa gdy na trasie spotkamy podbieg czy to w biegu przełajowym, górskim czy ulicznym z np. sporym wiaduktem.

Po treningu była okazja do odpowiedzi na pytania. Ponieważ zebrała się świetna grupa, rozmowy mogły toczyć się bez końca. Były rozmowy o treningu uzupełniającym, o motywacji i dążeniu do celu i oczywiście o systematyczności. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu zgromadzeni biegacze i biegaczki nabrali wiatru w żagle a ich przygotowania do sezonu 2016 będą jeszcze pełniejsze i bardziej wartościowe przy wykorzystaniu wiedzy jaką dzisiaj zdobyli ;)

Dziękuję Jakubowi Ciesiołce za zaproszenie, na pewno będzie jeszcze okazja do kolejnych spotkań ponieważ bieganie to pasja przez cały rok.

W przypadku osób chcących dołączyć do grupy moich podopiecznych zapraszam do kontaktu na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. by spełnić marzenia na sezon 2016